Bielsko tatry
 
  Strona główna
  nowości
  Pokazy Lotnicze
  Muzea lotnicze
  Katastrofy
  Wydarzenia
  Ludzie lotnictwa
  Z życia lotnisk
  Firmy Lotnicze na Podbeskidziu
  Ratownictwo lotnicze
  Lotnictwo Wojskowe
  Lotniska
  Samoloty
  Szybownictwo
  Śmigłowce
  Spadochroniarstwo
  Lotniarstwo
  Paralotnie
  Balony
  Modelarstwo
  Konstruktorzy SZD
  Kronika Aeroklubu Bielsko-Bialskiego 1945-1965 rok
  Historia Lotnictwa
  Mała Encyklopedia Lotnicza 1938 rok
  Odeszli od nas
  Okiem Karykaturzysty
Sonda
Ulubione tematy :
:: lotnictwo
:: architektura miast
:: przemysł
:: zabytki
:: przyroda
:: dziennik gorgola
:: reportaże
:: inne

Zdjęcie tygodnia


powiększ

Dziennik Gorgola


Dzień 10 - pierwszomajowy koncert gitarowy ! Czyli jak pokopał mnie prąd.

Dzień 11 - moje Aleksandrowice

Dzień 9 - Zbójnik Jakubek i spotkanie integracyjne w Krynicy.

Reklama


   
 
 
Google
Pokaż artykuły w tej kategorii

Extreme wingsuit flying (The TEDTalk)

powiększ

Extreme wingsuit flying (The TEDTalk)

Po dzisiejszym spotkaniu członków aeroklubu Bielsko-Bialskiego, na który Zarząd ABB zaprosił wszystkich członków stowarzyszenia, po przemyśleniach doszedłem do kilku wniosków i tak:
- najsilniejsza obecnie sekcja to sekcja spadochronowa - zupełnie nie rozumiem dlaczego o tej sekcji zarząd mówi, że się za szybko rozwija... Jak sam wiceprezes stwierdził zdecydowana większość uczestników dzisiejszego spotkania z zarządem to spadochroniarze. Gwoli prawdy należy dodać, że aeroklub właściwie spadochroniarzom nie zapewnia nic, ani spadochronów, ani samolotu odpowiedniego do dzisiejszych standardów. No jedynie pomieszczenie, jednak wyremontowane do godnych warunków za prywatne pieniądze kilku sponsorów pozyskanych przez samych spadochroniarzy.
- nie rozumiem dlaczego pozostałe sekcje aeroklubowe nie idą w ślady spadochronowej by się szybko rozwijać - przecież nikt ich chwilowo nie hamuje ( do czasu... ). Jak widać dzisiaj było, członkowie sekcji szybowcowej i samolotowej poza kilkoma wyjątkami nie wykazali zainteresowania problemami stowarzyszenia.
- podsumowując - dzisiejsze spotkanie Zarządu ABB to była niestety porażka tegoż ciała, nie wykazującego najmniejszego zainteresowania stanowiskiem i opiniami członków stowarzyszenia, którzy wreszcie ten zarząd wybierali, oraz co gorsze brakiem wiedzy o spadochroniarstwie... Wreszcie nie panując nad sytuacją Panowie z Zarządu AB nie realizując założonego programu spotkania stwierdzili, że już póĽno i muszą pojechać czy to na dworzec, czy daleko mają do domów. Zostali na placu dyskusji spadochroniarze i kilku szybowników oraz przedstawiciel firmy Normal. Organizatorzy spotkania czmychnęli delikatnie mówiąc.
Dlaczego ? bo zabrakło im argumentów.
- a teraz do sedna, zamieszczając ostatnio na stronie filmiki o lotniarstwie, bo to jest jedno z moich zainteresowań, dzisiaj nocą postanowiłem wrócić do spadochroniarstwa, zmobilizowany przez Wojtka W. pogrzebałem w Youtube i zamieściłem kolejny filmik, doskonale wyjaśniający różne formy spadochroniarstwa.
Zapraszam do oglądania. Również Zarząd ABB, może zdobędą się na odrobinę fantazji, pomyślą o spadochroniarstwie z innego poziomu, pomimo wszystko sportu wymagającego wysokiego IQ, by się nie zabić, albo nie dać się zniszczyć jak dzisiaj na spotkaniu...

to wszystko na dzisiaj

wg gorgol


Extreme wingsuit flying (The TEDTalk)


Losowe zdjęcia


powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

Imprezy lotnicze


26 Mistrzostwa Bielska w gimnastyce sportowej. 2019.03.08

Złap Bakcyla - spotkanie z mistrzami Narciarstwa

X NOWOTARSKI PIKNIK LOTNICZY 7-8. 07.2018