Bielsko tatry
 
  Strona główna
  nowości
  Pokazy Lotnicze
  Muzea lotnicze
  Katastrofy
  Wydarzenia
  Ludzie lotnictwa
  Z życia lotnisk
  Firmy Lotnicze na Podbeskidziu
  Ratownictwo lotnicze
  Lotnictwo Wojskowe
  Lotniska
  Samoloty
  Szybownictwo
  Śmigłowce
  Spadochroniarstwo
  Lotniarstwo
  Paralotnie
  Balony
  Modelarstwo
  Konstruktorzy SZD
  Kronika Aeroklubu Bielsko-Bialskiego 1945-1965 rok
  Historia Lotnictwa
  Mała Encyklopedia Lotnicza 1938 rok
  Odeszli od nas
  Okiem Karykaturzysty
Sonda
Ulubione tematy :
:: lotnictwo
:: architektura miast
:: przemysł
:: zabytki
:: przyroda
:: dziennik gorgola
:: reportaże
:: inne

Zdjęcie tygodnia


powiększ

Dziennik Gorgola


Dzień 10 - pierwszomajowy koncert gitarowy ! Czyli jak pokopał mnie prąd.

Dzień 11 - moje Aleksandrowice

Dzień 9 - Zbójnik Jakubek i spotkanie integracyjne w Krynicy.

Reklama


   
 
 
Google

 :: Lotnictwo  :: Nowości  :: Pokazy lotnicze  :: Muzea lotnicze  :: Katastrofy  :: Wydarzenia  :: Ludzie lotnictwa  :: Z życia lotnisk  :: Firmy lotnicze na podbeskidziu  :: Ratownictwo lotnicze  :: Lotnictwo wojskowe  :: Lotniska  :: Samoloty  :: Szybownictwo  :: Śmigłowce  :: Spadochroniarstwo  :: Lotniarstwo  :: Paralotnie  :: Balony  :: Modelarstwo  :: Konstruktorzy szd  :: Kronika aeroklubu bielsko-bialskiego 1945-1965 rok  :: Historia lotnictwa  :: Mała encyklopedia lotnicza 1938 rok  :: Odeszli od nas  :: Okiem karykaturzysty

Jak nas widzą inni -:) Okiem Karykaturzysty !

więcej ...

Epitafium dla Andrzeja Urbańskiego

Epitafium dla Andrzeja Urbańskiego

Dziś w nocy zostałem ugodzony w samo serce informacją, że Andrzej Urbański nie żyje. Zmarł nagle, we śnie. To straszna dla mnie wiadomość, bo prawie całe moje życie lotnicze, a pewnie i Andrzeja też, to są nasze wspólne dzieje.

Poznałem Andrzeja, Jędrka, kiedy był jeszcze z włosami i wiercił dziury w niebie na Zlinku nad Gocławiem. Jego talent docenił osobiście nawet premier Jaroszewicz zakazując mu lotów w strefie nad Aninem, gdzie mieszkał. ...

więcej ...

Zmarł inż. Jerzy Kubalańca ( 18.05.1931 - 4.03.2019 )

Smutny ten poniedziałkowy wieczór. Zmarł wspaniały lotnik Andrzej Urbański, ale także zmarł inż Jerzy Kubalańca, wieloletni pracownik Szybowcowych Zakładów Doświadczalnych w Bielsku-Białej.
Urodził się 18 maja 1931 r. w Rokitnie. Szkołę podstawową ukończył w 1945 r., a w 1949 r. – gimnazjum mechaniczne. W 1950 r. uczestniczył w kursie instruktorów modelarstwa lotniczego, po którym podjął pracę w Domu Harcerza w Bielsku. W 1952 r. podjął pracę w SZD na stanowisku ślusarza i naukę w Technikum Mechaniczno-Elektrycznym w Bielsku. ...

więcej ...

Tadeusz Studencki zmarl w wieku 92 lat.

Nie zyje Tadeusz Studencki, lat 92.

W dniu 23 marca 2018 roku do swojego ostatniego lotu do wiecznosci wystartowal nagle Tadeusz Studencki, wieloletni instruktor i pilot komunikacyjny w PLL LOT, a wczesniej instruktor w Szkole Szybowcowej w Jezowie Sudeckim oraz instruktor i pilot akrobacyjny w Aeroklubie w Bielsku-Bialej a takze pilot holujacy w Szybowcowym Zakladzie Doswiadczalnym SZD Bielsko.

więcej ...

Stanisław Skrzydlewski (28 stycznia 1927 -12 grudnia 1966) 50-ta rocznica śmierci.

W najbliższą niedzielę 11 grudnia 2016 roku w Bielsku-Białej na Osiedlu Polskich Skrzydeł odbędzie się uroczystość poświęcona postaci wspaniałego pilota doświadczalnego Stanisława Skrzydlewskiego, który 50 lat temu zginął tragicznie 12 grudnia 1966 podczas wykonywania prób w locie szybowca SZD-30 Pirat w rejonie lotniska Aeroklubu Bielsko-Bialskiego w Aleksandrowicach.
Uroczystości rozpoczną się mszą w Kościele św. Pawła Apostoła przy ulicy św. Pawła o godzinie 9:30, a następnie przejdziemy pod pomnik Stanisława Skrzydlewskiego na Osiedlu Polskich Skrzydeł, gdzie o 10:30 odbędzie się uroczystość zorganizowana przez Klub Seniorów Lotnictwa bielskiego aeroklubu wspólnie z Radą Osiedla oraz przy udziale władz Miasta Bielska-Białej.

więcej ...

Losowe zdjęcia


powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

Imprezy lotnicze


26 Mistrzostwa Bielska w gimnastyce sportowej. 2019.03.08

Złap Bakcyla - spotkanie z mistrzami Narciarstwa

X NOWOTARSKI PIKNIK LOTNICZY 7-8. 07.2018